Akıllı sayaçlardan sokak satıcılarıyla ilgili kurallara, rekabet yasasının sağladığı şeyler

Hasan

Member
itibaren sözde ‘akıllı sayaçların’ kullanımını teşvik etmek kamuya açık alanlarda perakende ticaret için park imtiyazlarının tahsisi, kamu prosedürleri aracılığıyla gerçekleşir. Ama sadece o değil. Promosyon satışlarına ilişkin prosedürler de basitleştirilerek, farklı belediyelerde bulunan işyerleri için tek bir bildirimin gönderilmesine ve ilgili belgelerin kağıt formda veya belirtilen internet adresinde web’den görüntülenebilir olarak denetim makamlarının erişimine açık tutulmasına izin verilir. operatör. Bunlar, Girişim Bakanı ve Made in Italy Adolfo Urso’nun önerisi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından bugün acil bir prosedürle onaylanan rekabet yasa tasarısının hükümlerinden bazıları.

Palazzo Chigi’den bir not okuyan metin, diğer şeylerin yanı sıra, elektrik iletim şebekesinin kalkınma planlarına ilişkin düzenlemeleri ve elektrik dağıtım şebekesi gazının taşınması ve verimliliği ile ilgili hükümleri tadil etmek için müdahale ediyor. Kuruluşun “büyük gaz nakliye şirketi” (şu anda Snam), on yıllık şebeke geliştirme planlarını sunması ve on yıllık elektrik şebekesi geliştirme planının (Terna tarafından hazırlanan) onaylanması için prosedür değişikliği ile birlikte.

Ayrıca, “akıllı sayaç” olarak adlandırılan cihazların kullanımının yaygınlaştırılması öngörülmekte ve dağıtım şirketlerine bu anlamda yükümlülükler getirilmekte; elektrik ve gaz sayaçları tarafından toplanan veriler, müşterilerin talebi üzerine fiyatları karşılaştırmak için üçüncü şahıslara sunulabilir. atfedilir Enerji, Ağlar ve Çevre Düzenleme Kurumu’na (Arera) bölgesel ısıtma fiyatlarını belirleme yetkisi. “Soğuk ütüleme altyapısı” tanımı, limanda demirleyen gemilere elektrik sağlamak için karada inşa edilen yapı, iş ve tesisler bütünü olarak tanımlanmakta ve hizmetin genel ekonomik çıkar olarak değerlendirildiği açıklığa kavuşturulmakta, tarife bileşenlerinde son kullanıcılar lehine bir indirim sağlanması ile.

Palazzo Chigi’nin notunda hala okunan hükümde, halka açık alanlarda perakende ticaret için park imtiyazlarının tahsisinin, her durumda çıkarlarını koruyan, eşit koşullar ve şeffaflık ilkelerinden ilham alan kamu prosedürleri yoluyla gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. mevcut imtiyaz sahipleri ve onlar tarafından çalıştırılan işçiler, mikro işletme kategorisinin boyutsal gereksinimlerini artırmak ve her bir işletmecinin sahibi, sahibi veya sahibi olabileceği maksimum imtiyaz sayısını belirlemek. İmtiyazın azami süresi on yıldır.

31 Aralık 2020 tarihinde sona eren ve Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte sonuçlanmayan imtiyazların yenilenme işlemlerinin, imtiyazın devri ile takip eden altı ay içinde kapatılması öngörülmüştür. yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre ve dolayısıyla 12 yıl süreyle. Bir önceki paragrafta atıfta bulunulan yenileme prosedürlerinden etkilenmeyen tavizler, ayrıca imtiyaz başlığında belirtilen son tarihe bir istisna olarak ve öngörülen daha uzun süreye halel getirmeksizin 31 Aralık 2025 tarihine kadar geçerlidir.

ben Promosyon satışları için basitleştirilmiş prosedürlerfarklı belediyelerde bulunan işyerleri için tek bir bildirimin gönderilmesine ve ilgili belgelerin denetim makamlarının erişimine açık, kağıt formda veya işletmeci tarafından belirtilen internet adresinde web’den görüntülenebilir olarak saklanmasına olanak tanır. Rekabet ve Piyasa Otoritesi’nin (Agcm) birleşmelerin esasına ilişkin vardığı sonuçları ilgili şirketlere ve İtalya’da Yapılan ve Teşebbüs Bakanlığına bildirmesi gereken süre, şirketler için (birleşme, hisse iktisabı) 45 günden 90 güne uzatılmıştır. , new-co)’nun kurulması, yasaklanmış olabileceğini düşündüğü önceden iletişime tabidir. Agcm, temel platform hizmetleri (örneğin çevrimiçi aracılık hizmetleri, arama motorları, sosyal ağlar) ile ilgili olarak dijital sektörde adil ve çekişmeli pazarlardan sorumlu ulusal otorite olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca bu alanda Kurumun rekabet alanında öngörülen soruşturma ve yaptırım yetkileri bulunmaktadır.