“Almanya ekonomik duruma rağmen taahhüdünü yerine getirdi”

Hasan

Member
Avrupa’nın lokomotif ülkesi nükleer enerji ile kapanıyor ve “bu adımla” Almanya şu anda pek elverişli olmayan jeopolitik ve enerji durumuna rağmen vatandaşlarıyla verdiği taahhüdü yerine getirdi” dedi. nükleer enerji santralleriAvrupa enerji senaryoları ve ülkemizin olasıatomik Enerji. Rossi Albertini, İtalya’nın “farklı bir adım atmak ve yeniden enerji üretmeye geri dönmek” istediğini gözlemliyor. nükleer“Kolay bir yol olmayacak çünkü” çok fazla zaman, muhtemelen “10 yıl bile” yatırım yapma riskini göze alacağız. Yeni bir reaktör 13 yıl gecikti”, nükleer fizikçinin altını bir kez daha çizerek, geri kalmışlığın altını çiziyor. “Avrupa’da Almanya gibi bunun yerine faaliyetlerini durdurmaya karar veren ülkeler olduğu” düşünülürse, yol “akıntıya karşı da gidecektir”.

Nükleer fizikçi, Almanya’nın seçimi üzerine, Berlin’in “2000’lerin başında nükleer reaktörlerin hizmetten çıkarılması için bir zaman çizelgesi açıklayarak nükleer enerjiyi durdurduğunu zaten duyurduğunu, ardından Fukushima Dai-ichi felaketinden sonra Merkel’in hız kazandığını hatırlıyor. ” . Bu nedenle, “Almanya aslında yıllar önce verdiği taahhütleri yerine getirdi” diye belirtiyor Valerio Rossi Albertini. “Almanya’nın kendi içinde bile, Almanların nükleer enerjiyi durdurma eleştirileri marjinal. Almanya’da nükleer enerjiye giden yolda devam etmek isteyenlerin çok az olduğunu öne sürüyor, bunlar, eğer bir şey varsa, fırsatların değerlendirilmesi diyebilirim. mevcut enerji krizi, enerji maliyeti ve gaz tedarikindeki riskler göz önüne alındığında”. “Evet, yani halka verilen sözün yerine getirilmesinden yanayım ama – bu durumda – birisi nükleer enerjiden daha yavaş vazgeçilmesi gerektiğine işaret ederse, sürelerin uzatılmasını önerirse, ortaya çıkan krizi unutmamak için. CNR nükleer fizikçisi, Ukrayna’daki savaş nedeniyle, ‘Paylaşmadım ama anlıyorum’ diyorum.”

Rossi Albertini ayrıca, nükleer enerji üretmek için “Ermenistan veya Azerbaycan gibi her zaman istikrarlı tedarikçi olmayan ülkelerden satın alınması gereken uranyuma ihtiyaç duyulduğunun ve şu anda gaz tedarikçisi olan Rusya’nın neden olduğu jeopolitik istikrarsızlık yaşadığımızı hatırlamamız gerektiğinin” altını çiziyor. ve böylece Avrupa’da bir enerji krizi başlattı. Bu senaryoları değerlendiren Rossi Albertini, “İtalya’da yenilenebilir kaynaklara giderek daha fazla baskı yapmanın muhtemelen uygun olacağına” dikkat çekiyor. “Almanya yenilenebilir enerjileri ve İtalya’yı da zorladı, ancak bu yolda biraz inişli çıkışlı devam ettiği için belirsiz bir adımla” diyen fizikçi, “her seferinde bir teşvik olduğu zaman, tetikleyici gibi istikrarlı bir önlem haline gelmiyor. kesin bir süreç”. Cnr bilim adamı, “% 110 Süper Bonus’u düşünelim, enerjiyi kendi kendimize yeterli hale getirmesek bile, en azından enerji tüketimini azaltmada verimli olmamızı sağlayacak politika biçimlerini hedeflemeliyiz” diyor Cnr bilim adamı. Rossi Albertini, enerji açısından “kat mülkiyetlerini otonom hale getirmek için fotovoltaik panelleri düşünüyorum” diye devam ediyor. Rossi Albertini, “Ancak daha önce alınan önlemlerden her zaman geri adım atarsanız, yenilenebilir enerji kaynaklarının gelişimini ve ayrıca yenilenebilir kaynak kültürünü yavaşlatmış olursunuz” uyarısında bulunuyor. (Andreana d’Aquino tarafından)