Anpal hizmetleri: üst yönetimle ilgili bir çatışma, eski cumhurbaşkanı, hükümeti CDA’dan durdurması için TAR’a başvuruyor

Hasan

Member
VE’ Anpal Servizi’nin eski başkanı Cristina Tajani ile hükümet arasında açık çatışma Mef ile anlaşarak Çalışma Bakanı Marina Calderone’nin Anpal tarafından kontrol edilen şirketin yönetim kurulunu, süresinin dolmasından iki yıl sonra feshetme kararına karşı. Ve bugün Tajani’nin Hazine’nin talebine karşılık vermek üzere bizzat topladığı ve aday gösterdiği mecliste massimo temussi Adnkronos’un öğrendiğine göre, eski cumhurbaşkanı Anpal ve Çalışma Bakanlığı’nın şirket içi şirketinin tepesinde, “yetkiler arasında değil, yetki yokluğunda çıkarıldığı için kararnamenin yasal geçersizliğini” kınadı. görevdeki bakanların Anpal Servizi spa’nın Yönetim Kurulu üyelerini görevden alması ve/veya ataması”.

Tajani’nin kendisi de bunu duyurdu kendisi tarafından imzalanan bir temyiz başvurusu, Roma TAR’ı önünde derdesttir.Geçen Şubat ayında yönetim kurulu üyelerinin görevlerine son veren “bakanlıklar arası KHK’nin yetkisizlik ve/veya hukuka aykırılığı nedeniyle hükümsüzlüğüne” kesin olarak itiraz ettiği. Lazio Bölge İdare Mahkemesi’nin görüşmeyi önümüzdeki 5 Nisan’a ayarladığı bir temyiz. Ancak Tajani’nin via Veneto manastırına hitap ettiği anlaşmazlıkların hedefinde ayrıca genel bir gösterge yokluğu var.

Aslında, iptal kararı, hala öğrendiğimiz gibi, “şirketin gerektirdiği şekilde belirli yönergeler formüle etme taleplerini” göz önünde bulundurarak “Yönetim Kurulunu denetleyen organın ilk ve tek eylemidir” diyecekti. yasalara, hiçbir zaman bir yanıt almadık”. İş arz ve talebinin eşleşmesini kolaylaştırmak için temel gelir, istihdam hizmetleri alanında çalışan ve eski denizcilerin eğitimini denetleyen şirketin yeni Yönetim Kurulu’na yeni girenler arasında ayrıca yönetim kurulu üyesi olarak, Francesco Delzio onaylanırken Patricia Polliotto, temyiz avukatı
. (Alessandra Testorio tarafından)