Board Tim, Kkr teklifini kararlaştırmak için 24 Şubat’a erteledi

Hasan

Member
Salvatore Rossi başkanlığında toplanan Tim’s Yönetim Kurulu, Kkr’den NetCo için aldığı bağlayıcı olmayan teklifi karara bağlamak üzere 24 Şubat’ta yeniden toplanma kararı aldı. Bu, yönetim kurulu bugün ABD fonundan ağdaki bir pay için yapılan teklifi incelemek üzere toplanan grup tarafından bir notla iletildi.

Notta, “Tim, bu arada gerçekleşmesi gereken herhangi bir olası alternatifi değerlendirmeye açık olmaya devam ediyor ve paydaşlarıyla diyalog içinde devam edecek” ifadeleri yer alıyor.

Teklif, Tim’in ikincil ağına (sokak dolaplarından müşteri evlerine kadar) sahip olan Fibercop’un halihazırda %37,5 oranında hissedarı olan ABD fonundan geldi: bugün Piazza Affari’de Tim %9,54’ü bitirdi. Dün gece dolaşan teklif haberi bu sabah, Kkr’den kurulacak bir şirkette hisse alımı için bağlayıcı olmayan bir teklif aldığını açıklayan şirketten yapılan bir basın açıklamasıyla doğrulandı. FiberCop’un varlıkları ve faaliyetleri ile Sparkle’a yapılan yatırım dahil olmak üzere sabit ağın yönetimsel ve altyapısal çevresi ile.

Girişim, Kkr’nin Tim’in tamamı için 10,8 milyar değerinde (hisse başına 0,50 avro) bağlayıcı olmayan ilgi beyanından 15 ay sonra gelir; Kasım 2021’de yapılan teklif, KKR’nin şirket hakkında daha fazla durum tespiti yapmasını kabul etmeyen grubun yönetim kurulu tarafından düşük olarak değerlendirilmişti. Şebekeyi ilgilendiren bir teklifle yeniden devreye giren ve söylentilere göre 20 milyar civarında olduğu tahmin edilen ABD fonunun geri adım atması da bu yüzden.

Yine sabah saatlerinde Mimit’ten gelen bir notta, “hükümet, Kkr fonu tarafından Tim’in sabit ağını yöneten, bugün çok önemli bir şirket olan kurulmakta olan bir şirketin hissesinin satın alınması için sunduğu teklifi yakından takip ediyor. telefon hizmetlerinde, ülkemizde genişbant altyapısının oluşturulmasında ve Ulusal Stratejik Kutbun altyapısında rol oynayacaktır”

İşletmeler Bakanlığı’nın notunda, “Hükümet, istihdam seviyelerinin korunmasını ve ulusal telekomünikasyon ağı gibi stratejik bir altyapının güvenliğini merkezi olarak görmektedir. Bu varsayımlar doğrultusunda, ilk İtalyan telefon şirketine ilişkin gelişmeler değerlendirilecektir.” ve İtalya’da yapılmıştır.