“Çalışmalar güneyden başlamalı”

Hasan

Member
Her yıl olduğu gibi, 1 Mayıs Confsal (Özerk İşçi Sendikaları Konfederasyonu) Çalışmak için Napoli’deki Piazza del Plebiscito’ya indi. “Çalışmayı yeniden başlatmak için – diyor genel sekreter Angelo Raffaele Margiotta – özellikle Güney’de iş dünyasını etkileyen birçok kritik sorunu ele almak ve çözmek gerekiyor! İstihdam cephesinde etkili aktif politikalarla yanıt vermemiz gereken genç işsizliği ve kadınları düşünüyorum. Milyonlarca işçinin ücretleri o kadar düşük ki – diye devam ediyor Margiotta – kötü çalışma eşiğine ulaşmıyorlar ve buna rağmen gelirleri vergilendiriliyor ve benim “yoksulluk vergisi” dediğim şeyi ödemek zorunda kalıyorlar”.

“Bu gerçek bir sosyal adaletsizlik! Bu nedenle Confsal, vergi yükünün tamamen vergiden muaf olmaları için asgari gelirler üzerindeki vergi yükünün tamamen azaltılmasını talep etmektedir. Okul, sağlık, merkezi işlevler, yerel makamlar, polis güçleri ve itfaiyecilerin kamu çalışanlarının maaşları geçim maliyetine göre ayarlanmalıdır. çünkü enflasyon nedeniyle %10’dan fazla alım kaybı yapıyorlar. Bu nedenle, her gün yaptıkları işe değer verilmesi için sözleşmelerinin yenilenmesi için fonlara ihtiyaçları var. Özel sektörde bile, özellikle daha zayıf üretken sektörlerde, ücretler işçilere ekonomik itibarı garanti etmeyecek kadar düşük ve bu nedenle, yeterli kaynakları seçerek bu sektörlere yoğunlaştırarak sosyal ekonomi açısından bu sektörlere yardım etmemiz gerekiyor” dedi. altını çizer.

“İşyerinde şirketlerden daha fazla güvenlik bir maliyeti değil, bir yatırımı temsil eder: iş bir yaşam projesidir, ölümün değil. Sosyal güvenlik sistemini değiştirmemiz gerekiyor çünkü bir ömür boyu çalıştıktan sonra işçilere adil emekli maaşı garanti edilmelidir. Ülkenin kalkınması ve ekonomik büyümesi için gerekli kaynakları geri kazanmak için, vergi kaçakçılığıyla etkin bir şekilde mücadele etmek, hatta 10 milyarın üzerinde kâr dağıtan bankacılık gruplarınınki gibi milyarlarca dolarlık kârlara dokunma cesaretini göstermek gerekiyor. bu yıl . Son olarak, bölgelerin güneyin kalkınması için tahsis edilen fonları kullanmaya daha fazla odaklanmaları çağrısı, Margiotta’yı bitiriyor”.