Daniele Orazi: "Ostiawood ile sinemamı anlatıyorum ve kalbimin şehrine ışık tutuyorum"

SULTAN

Mod
Global Mod
Orazi şöyle açıklıyor: “Her şeyden biraz var: bir roman ama aynı zamanda biraz komedi, bir aşk hikayesi ve çözülmesi gereken bir gizem.” Tgcom24“Kitabın temel temasını tanıtan.VE – açıklıyor – hikayesi Adriano, banliyöde doğmuş, çeşitliliğini en büyük erdemi haline getiren ve böylece hayatı boyunca çeşitli biçimlerde kendisine eziyet eden zorbalıkla yüzleşmeyi başaran albino bir çocuk“.

Ostia Kahramanımız, daha az zengin bir aileden gelse bile başarının zirvelerine ulaşılabileceğinin canlı kanıtı oluyor. Ev sahibi“Orası benim doğduğum yer – Orazi açıklıyor – ve hala oraya çok bağlıyım. Suça çok yakın bir kasabaya ışığı geri getirmek istedimama aslında yaşamak ve ziyaret etmek çok güzel. Bugün yeniden hizmete açıldı ve bundan mutluyum”.

Kahramanda ne kadar Daniele Orazi var? Her ikisinin de kökenleri elbette Ostia'dan geliyor. Ve sonra iş: onlar aslında film ajanları. Orazi, hayal gücünden doğan anekdotlar ve karakterler aracılığıyla profesyonel kariyerine damgasını vuran oyuncularla tanışmalarının izini sürüyor: “Yolum boyunca bulduğum kişiliklerin bir kısmını özetleyen yaklaşık yedi profil oluşturdum.. Genç oyuncudan eski divaya, aynı zamanda siyasi hayata atılmış olanlara kadar” diyor film ajanı.

Konu Kitap iki perdeye ayrılmıştır. İlkinde Hadrianus, Ostia banliyölerindeki zorbalarla uğraşmaktadır. 80'lerde geçenİkincisinde -otuz yıl sonra- kahraman önemli bir film ajanı olur ve kendini Venedik festivali. “Çok fazla spoiler vermek istemiyorum – Orazi dikkat çekiyor – ancak Adriano, müşterilerinin peşini bırakmayan kötü şansla uğraşmak zorunda kalacak”.

Ostiawood'u neden okumalısınız?Deniz kenarında şemsiye altında keyifle okunacak, hafif bir kitap.. Belki de Ostia'da. Çeşitli içgörüler sunuyor; hatta Almanya'dan birkaç gazeteci, çeşitli sonuçlarıyla birlikte bu hikayeyi daha derinlemesine incelemek için benimle röportaj yapmaya bile geldi. Ostiawood ayrıca bilmediğiniz birçok filmi keşfetmenize olanak tanır ve her şeyden önce, işime olan sevgi ve tutkumdan doğan bir çalışma“.

Kitabın telif gelirleri kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlanacak Her Çocuk Benim Çocuğumdur Ve Kalem Kağıt Barış. Roman (272 sayfa) kitapçılarda 17 euro fiyatla satılıyor.