Finans ve sigortacılık kültürünü yaymak için Aief ile sigorta ittifakı

Hasan

Member
arasında anlaşma imzalanmıştır. Sigorta Birliği, İtalyan aileler için referans şirket ve Aief (İtalyan Finans Eğitimcileri Derneği) aileleri ve toplulukları desteklemek için finans ve sigorta kültürünü tüm bölgeye yaymak. Bu nedenle Şirketin, Alleanza Ulusal Finans ve Sigorta Eğitim Planı’nın temel direği olan yatırım, tasarruf, sosyal güvenlik ve koruma konularında eğitimin yaygınlaştırılmasını destekleme taahhüdü devam etmektedir. İtalyan finans ve sigorta bilinci ve davranışı üzerine ilk Gözlemevi olan Edufin Endeksi’nin lansmanının ardından Şirket, İtalya’nın bu konulardaki farkındalığını artırmayı amaçlayan iki ayrı girişimle taahhüdünü teyit ediyor.

Aief (İtalyan Finansal Eğitimciler Derneği) ile imzalanan bu anlaşmaya ek olarak yeni online yarışma “Edufin sizi ödüllendiriyor” başlıyor. İki girişim, finans ve sigorta eğitiminin sosyal eşitlik ve nüfusun refahı için bir kaldıraç olduğu inancıyla toplumu daha fazla dahil etmeyi amaçlıyor.

Aief ile sigorta sektöründe ilk kez yapılan anlaşma, Alleanza’nın gerekli niteliklere sahip 1.500 sigorta danışmanının Profesyonel Finans Eğitimcileri Siciline kaydolmasına olanak sağlıyor. Sosyal medyada eğitim içeriğinin yayılmasında mesleki faaliyetleriyle kendilerini en iyi performans gösterenler olarak öne çıkaran danışmanlar, gerçek bir “lisansa” sahip olacak ve Aief Finansal Eğitimciler Kayıt Defterine kaydedilecekler: profesyonellikleri için bir katma değer ve topluluk ve müşteriler için bir referans noktası olduklarını doğrulayan rolleri.

Alleanza, Alleanza Assicurazioni’nin Pazarlama Müdürü Claudia Ghinfanti’nin sosyo-ekonomik bağlamın ihtiyaçlarını yorumlayarak her zaman İtalyan ailelerin yanında büyüdüğünün altını çiziyor. İttifak’ın Ulusal Mali Eğitim ve Sigorta Planının geliştirilmesine yol açtı. Aief ile yapılan anlaşma, verilen taahhütleri teyit ediyor ve her gün sosyal faaliyetleriyle İtalyan toplulukları ve aileleri hakkında daha bilinçli kararlara katkıda bulunarak farkındalık yaratan “gülümseyen” mali danışmanlarımızın sosyal, bilgilendirici ve eğitici rollerini geliştiriyor, çünkü biz daha bilgili bir tasarruf sahibinin daha ihtiyatlı seçimler yapabileceğine inanıyorum”.

Aief İcra Kurulu Başkanı Nunzio Lella, iyi ekonomik, finansal ve sigorta uygulamalarını ifşa etmenin her ülkenin büyümesi için gerekli olan can damarı ve humus olduğunu ekliyor. hayatının önemli finansal seçimleriyle bilinçli olarak yüzleşmek.Aief, görevlerini tutku ve özveriyle yürüten ortakları sayesinde ülke çapında finansal eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Soruna büyük bir öngörü ve dikkat göstererek, ülkenin ilerlemesinde ‘aktif rol’ alma isteğini, projeye en iyi ‘gülen’ mali danışmanlardan oluşan bir ekibi dahil ederek somut olarak gösteren önemli İtalyan şirketleri, Alleanza. Eğitimciler Aief finans kurumları ve böylece ilerlemeye ‘ön saflarda’ katkıda bulunabilecekler. bu sosyal, etik ve sürdürülebilir ‘misyon’ sayesinde toplum. Son olarak, birlikte mükemmel bir iş çıkaracağımızdan emin olarak kişisel hoşgeldinimi memnuniyetle karşıladığım sicilimize kayıtlı diğer değerli profesyonelleri dahil etmekten onur duyuyoruz”.

Kuruluşunun 125. yıldönümünde, Alleanza daha sonra başka bir eğitim aracı başlatmak istedi: finans ve sigortacılık kültürünü bu durumda oyun yoluyla yaymayı amaçlayan “Edufin sizi ödüllendiriyor” çevrimiçi yarışması. Gençleri ve aileleri dahil etmenin ve yatırım, tasarruf, emeklilik ve koruma konularında farkındalık yaratmanın akıllı bir yolu. 27 Şubat – 26 Mart tarihleri arasında, Alleanza.it web sitesine bağlanarak, her hafta Edufin alanında bilgi sınayan sınavlara, 1.500’den fazla anında kazanma ödülü kazanma ve yarışmalara katılma imkanı ile katılmak mümkün olacak. son çekiliş

Alleanza Assicurazioni, yıllardır başrolü olduğu bir misyona kendini adamıştır: 2030 BM Gündeminin hedefleri doğrultusunda önemli bir sosyal rol olan İtalyanların finans ve sigortacılık eğitimini artırmak.

Aslında, Şubat 2020’de Alleanza, son yıllarda Koruma Günü, Yatırım Günü ve Previdenza Günü olarak bölünmüş 800’den fazla etkinlikte 270.000’den fazla katılımcının ilgisini çeken ücretsiz seminerlere bölünmüş bir Ulusal Finans ve Sigorta Eğitim Planı başlattı. Ayrıca, 2022’de Alleanza, finans ve sigorta kültürünü teşvik etmek ve 80 milyondan fazla kişiye ulaşan insanların bu konulardaki farkındalığını artırmak için sosyal kanallardaki içerik planını güçlendirdi. Bunun yanı sıra Şirket, sigorta, sosyal güvenlik ve finansal yönetim konularında farkındalığı güçlendirmek için her yıl genç öğrencilere, ailelere ve tasarruf sahiplerine yönelik bir dizi etkinlikle Finansal Eğitim Ayı’na katılmaktadır. Bütün bunlar, finansal kültür açısından Avrupa’nın gerisinde olan ülkenin sürdürülebilirliğine ve bir başka Alliance mantrası olan “işini iyi yapmak” konusunda katkıda bulunmayı mümkün kılıyor ve buna istikrarlı istihdam sağlama yeteneği de ekleniyor. ve gençlere eğitimden oluşan profesyonel bir büyüme yolu sunmak.