İnovasyon, Fondazione Mondo Digitale ‘İnterneti Dolu Dolu Yaşayın’ programını sunuyor

Hasan

Member
faaliyetleri ve yeni araçları “İnterneti en iyi şekilde deneyimleyin” (Viam), eğitim programı Dijital Dünya Vakfı ın desteğiyle Google org ve birlikte tanıtılan Eyalet polisi, Altroconsumo ve Anteas, gençlerin ve yetişkinlerin web’i dijital vatandaşlık ve çevrimiçi güvenlik ilkelerine göre sorumlu bir şekilde deneyimlemelerine yardımcı olmak için. Yeni okul yılıyla birlikte, Viam programı çocuklara, gençlere, ebeveynlere ve öğretmenlere İnternet’i sorumlu bir şekilde yaşamaları için yardım etmeye devam ediyor ve aynı zamanda temel dil edimbilimi eksikliği olan yüksek işlevli otizm spektrum bozukluğundan etkilenen küçüklerin sosyal izolasyonunu azaltmaya da katkıda bulunuyor. özel eğitim ihtiyaçları olan kırılgan küçükler.

Don Gnocchi Vakfı ve Bambino Gesù Pediatri Hastanesi Çocuk ve Ergen Nöropsikiyatri Birimi ile yapılan işbirlikleri sayesinde, bu yıl projenin odak noktası, çeşitliliğin değeri ve içermenin zorluğudur. Interland4All oyunu, çevrimiçi video oyunu Interland’den esinlenen Don Gnocchi Vakfı tarafından yaratılmıştır. [g.co/interland] Google tarafından, çocukların dört farklı deneyim alanında yaptıkları yolculuklarla web güvenliğinin temel derslerini öğrenmelerine yardımcı olmak için geliştirildi. Fondazione Mondo Digitale ve Don Gnocchi Vakfı’ndan uzmanlar ekibi, Milan’daki Irccs Don Gnocchi’nin Çocuk Nöropsikiyatri Birimi ve İnovasyon Geliştirme Departmanının desteği ve işbirliğiyle, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için uygun oyun. Interland4’te akıllı telefonlardan erişilebilen tüm artırılmış gerçeklik senaryoları, tahta, piyon ve soru kartları ile somut bir kit ile birleştirilir. Sonuç, oyunun eğitim amaçlarını genişletmeyi mümkün kılarak, farklı yetenekler için erişilebilir hale getirir.

Fondazione Mondo Digitale, çevrimdışı ve çevrimiçi yaşam (bakıcılar ve engelli çocuklar) arasında nasıl bir denge bulunacağını öğreten “Dijital Denge” ve siber zorbalık ve düşmanca fenomeni önlemek ve bunlarla mücadele etmek için “Nazik iletişim” konulu eğitim modüllerinin açıklandığını açıklıyor. dil çevrimiçi. “Bugün bir dizi aktör, bu deneyimler aracılığıyla internetin giderek daha bilinçli ve risksiz bir şekilde kullanılması için teknolojiden yararlanabilen zayıflıkları olan yetişkinlerin ve çocukların güvenli büyümesini korumak için çabalarını birleştirdi. Bu temel ve verimli işbirliklerine daha fazla destek vermek için temsil ettiğim Bakanlıkta burada bulunan aktörlerle bir toplantı öneriyorum”, Engelliler Bakanı Alessandra Locatelli yorum yaptı.

Sosyal İşler, Çalışma ve Sağlık Komisyonu Grup Lideri Senatör Elena Murelli, “Kırılgan insanların dahil edilmesi lehine projeler için Pnrr içinde müdahaleler öngörülmektedir. Sosyal İşler Komisyonu, Engelliler Bakanlığı ile uyum içindedir. , teknoloji sayesinde okullardan başlayarak entegrasyon üzerinde çalışabilmek için en kritik bağlamları belirlemeye çalışacak. çocukların kırılganlık koşulları”.

Google da programa dahil oluyor. Google İtalya Devlet İşleri ve Kamu Politikası Müdürü Martina Colasante sunum sırasında şunları kaydetti: “Vivi internet, en iyi haliyle, çocukların ve gençlerin dijital vatandaşlık ilkelerini öğrenmelerine ve çevrimiçi gezinmek için bilgi ve araçlar edinmelerine yardımcı olmayı taahhüt eder. olumlu ve farkında. Bugün, İnterneti En İyi Şekilde Deneyimleyin’i daha da erişilebilir ve özel eğitim ihtiyaçları olan çocukların ve gençlerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış hale getirmekten özellikle gurur duyuyoruz. Google’ın hayır kurumu olan Google.org’un amacı, teknoloji ve kaynaklar sayesinde çağımızın temel zorluklarıyla yüzleşmeye katkıda bulunmak.İnterneti daha güvenli ve daha kapsayıcı hale getirmenin bunlardan biri olduğuna inanıyoruz ve kar amacı gütmeyen dünya ve tüm eğitim camiası ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz. herkesin ve özellikle de en savunmasız insanların, teknolojiden en iyi şekilde yararlanmaları ve risklerle yüzleşmeleri için gereken araçlara sahip olma bilinci çağı”.

Fondazione Mondo Digitale genel müdürü Mirta Michilli için, “Çalışmamız, dijitalleşmenin faydalarının kimseyi dışlamadan herkesin yararına olmasını sağlama fikriyle başlıyor. Bu hedefe ulaşmak için farklı araçlar ve programlar geliştiriyoruz. kırılganlık veya özel ihtiyaçları olanlar da dahil olmak üzere alıcılar, en yüksek öğrenme kalitesini ve en iyi katılımı sağlamak için”. Son olarak Michilli, “Interland4All oyunu fikrinin arkasında, örneğin, Alfonso Molina tarafından geliştirilen, her şeyden önce sosyal olmak üzere eğitimsel gelişim, öğrenme ve planlama ve yenilikçiliğe adanmış entegre bir fiziksel-sanal alan olan phyrtuality kavramının olduğunun altını çizdi. Farklı yeteneklere dikkat çekmek gibi sanal boyutu geliştiren bir oyun, daha sonra tüm çocuklar için kaliteli bir aktivite haline gelir.”