İşçilere ve ailelere yönelik önlemler, işte Giorgetti'nin 'Robin Hood' manevrası

Hasan

Member
Orta-düşük gelirlilere yönelik vergi indirimi, dezavantajlı bölgelere yönelik teşvikler, büyük ailelere yönelik indirimler, bebek ikramiyesi ve muhtaç ikramiyesi ile banka ve sigorta şirketlerinden gelen 3,5 milyar euroluk katkı, iştirak yöneticilerinin maaşlarına tavan getirilmesi, Bitcoin ve web vergilerine yönelik baskı. Hükümet tarafından onaylanan Robin Hood manevrası, her şeyden önce işçilere ve ailelere bakıyor ve ekonomik durumdan en çok yararlanan sektörlerden fedakarlık istiyor.

Ancak kaynakların en büyük kalemi yapılan ödevlerden geliyor: hesapların ihtiyatlı yönetimi ve sağlık hizmetleri hariç bakanlıklara yapılan %5'e eşit kesintiler sayesinde ortaya çıkan 18 milyar euroluk mali alan. Daha sonra, iki yıllık önleme anlaşmasına katılmanın en iyimser beklentileri karşılaması durumunda, ne vergi takozundaki indirimden ne de ilk iki Irpef oranının birleşmesinden fayda sağlayamayan sözde orta sınıf için vergi indirimi uygulanabilir.

“Yeni vergi olmayacakBeklentileri hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm. Kurbanlar mı? Ekonomi Bakanı Giancarlo Giorgetti, bakan yardımcısı Maurizio Leo ile düzenlediği ortak basın toplantısında, bankalar, sigorta şirketleri ve bakanlık yapıları bunları yapıyor” diye altını çiziyor. “Balıkçılar ve işçiler bu bütçe kanunundan sonra bankalardan biraz daha az mutlu olacaklarVe şunu ekliyor: “Ekstra kazanç diyenler var, katkı diyenler var, ben fedakarlık diyorum. Son haftalarda muhalefet tarafından suiistimal edilen bu terimi kullanırken ne demek istediğimin artık anlaşıldığını düşünüyorum. Onlar adına üzgünüm ama artık tüm İtalyan halkı bunu anlayabiliyor.”

Orada Tuzak aynı zamanda kripto para birimi operasyonlarını ve çokuluslu web şirketlerini de etkiliyor bunlar şu anda Hazine kasasına (2022 verileri) çığ gibi düşen kara karı ile karşılaştırıldığında yılda 390 milyonluk mini bir gelir getirdi. Bakan Yardımcısı Leo, “Bitcoin'den elde edilen sermaye kazançları üzerinden stopaj vergisinin %26'dan %42'ye çıkmasını bekliyoruz” dedi. Ancak teknoloji devleri konusunda hükümet, 750 milyon Euro'luk gelir tavanını ve İtalya'da üretilen ciro eşiğini kaldırarak dijital hizmetlerden elde edilen gelirlere ilişkin vergiyi herkesi kapsayacak şekilde genişletti.

Giorgetti müdahalenin ne olduğunu açıklığa kavuşturmak istiyor. tüketim vergileri neredeyse alakasız, litre başına yaklaşık 1 sent daha fazla. “ÖTV konusunda bunun bir uyum olduğunu söyledik, dolayısıyla benzinde azalma, dizelde artış olacağını tahmin ediyorum. Hadi odada bir test yapalım: Kimin benzinli arabası var, kimin dizeli var? Benim bir aracım var. Dizel araba, litre başına bir kuruş daha fazla ödeyeceğim, çaresizim, yazık…” diyor her zamanki ironiyle.

üzerinde tapu Hayalet evlere ışık tutmak için mevcut kurallar dışında yeni hiçbir şey geçerli değil. Bu bir “kadastral gelir güncellemesi” değil, normalde hepimiz için zaten öngörülen bir şey, Superbonus'tan yararlananların kadastro haritalarını güncellemesi gerekiyor, hiç “ev” ilan etmemiş olanlar için ise “ev” ile gideceğiz. Bakan, var olup olmadığını görmek için mevcut araçlar” diye açıklıyor.

Ayrıca okuyun