“La Russa’daki paylaşımım? Hava kötü, tepki vermemiz gerekiyor”

Hasan

Member
“Ülkede esen kötü havaya sert tepki vermemiz gerekiyor”. Böylece CGIL Bologna’nın eski genel sekreteri Danilo Gruppo, Senato başkanının Via’daki partizan saldırısına ilişkin sözleri üzerine Facebook’taki paylaşımına (“La Russa, 1945’te çok az kişinin yazıldığının en açık kanıtıdır”) geri dönüyor. rasella

“Yazmak – diyor Adnkronos ile yaptığı bir röportajda – Güçlü bir cümle kurduğumu fark ettim, ancak Marzabotto’da doğup büyüdüm ve doğup büyüdüğüm yerin adı bana çok ama çok şey vermeye yetiyor. böylesine yüksek bir kurumsal makamdan geldiğinde konumu daha da radikal”.

Gruppo, Rasella aracılığıyla Nazi askerlerinin değil emekli müzisyenlerin öldürüldüğü La Russa’nın “açık ve belirgin bir intikam duygusuna sahip olan Başbakan Giorgia Meloni’nin seçim sonucuna ilişkin konuşmasının ardından gelen” ifadelerini gözlemliyor. “Bence – devam ediyor – ülkede olup bitenlere dair çok ciddi bir küçümseme var ve bence ekmeğe ekmeğe, şaraba şaraba korkmadan cevap vermeliyiz”. Bugün “demokrasi için hayatlarını feda eden insanlar varken ve bu sefil karakterler üzerine yemin ettikleri Anayasa’yı kirletirken, geçmişimiz için özür dilememiz gerekiyor gibi görünüyor” diye yanıtlıyor. Ve “bu nedenle – şu sonuca varıyor – tepki vermemiz gerekiyor”.