Mango, Bangladeş’te eğitimi teşvik etmek için Save the Children ile birlikte

Hasan

Member
Mango, Bangladeşli çocuklar ve kadınlar arasında eğitim ve sporu teşvik etmek için önde gelen uluslararası bir STK olan Save the Children ile işbirliği yapmaktadır. Mango’nun elçisi ve dünyanın en iyi futbolcusu ve aynı zamanda fırsat eşitliği mücadelesinde bir referans noktası olan Alexia Putellas, aynı zamanda Goals projesinin de elçisidir. Bu girişim aracılığıyla şirket, Save the Children’ın desteğiyle çalışarak dünyanın tekstil üretim merkezlerinden biri olan Bangladeş’in sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı ve çeşitli fabrikalara yakın iki yerel topluluk için öğrenme fırsatlarını teşvik etmeyi amaçlıyor. Mango’nun Dhaka ve Savar bölgelerinde birlikte çalıştığı.

Mango’nun CEO’su Toni Ruiz, “Mango, insanlar üzerinde gerçek bir etki yaratmak için bu projede Save the Children ve Alexia Putellas ile ortak olmaktan gurur duyuyor” diyor. Amacımız, yerel topluluklara özel ilgi göstererek olumlu bir etki yaratmak için çalışmaktır. ve eğitim ve sporun dönüştürücü gücüne yürekten inanıyoruz.” Hedefler projesi, dört erken çocukluk eğitim merkezinin inşası ve eğlence ve eğitim faaliyetlerinin teşvik edilmesi yoluyla eğitim ve spora erişimin teşvik edilmesine odaklanmaktadır. STK’nın eğitim merkezlerinde futbol, kriket, 10-18 yaş arası kızlar için badminton şampiyonası, satranç müsabakası ve yerel oyunlar gibi açık hava etkinlikleri geliştireceği programın bel kemiği ve ayrılmaz bir parçası spor olacaktır.

Şirketin toplam 500.000 avro bağışta bulunacağı girişim, iki yıl sürecek ve Bangladeş’te yarısı çocuk olan 4.000’den fazla kişiye, özellikle de nüfusun %70’ini temsil edecek olan çalışan kadınlar ve kızlarına yardım edecek. yararlanıcılar İkinci aşamada, proje Türkiye’ye yayılacak. “Dünyanın birçok ülkesinde – Save the Children genel müdürü Andrés Conde’nin altını çiziyor – çocuklar hayatlarını çok zorlaştıran durumlarla karşı karşıya kalıyor. Eğitim hayatta ilerlemek için güçlü bir araçtır ve Mango ile bu ittifakla Projeleri destekleyeceğiz. yüzlerce çocuğun hak ettikleri kaliteli eğitimi almalarını sağlamak için sporun gücü ve Alexia Putellas gibi ilham veren insanlar bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacak.”