Uygulama mücadelesi, Mühendislik liderliğindeki öğrenci ekibine iki ödül

Hasan

Member
Dokuzuncusu sırasında Salerno Üniversitesi’nden Mühendislik liderliğindeki dört öğrenciden oluşan ekip için büyük başarı ‘Uygulama mücadelesi – son uygulamaya meydan okuma‘, dün 16 Şubat’ta gerçekleşti. Salerno Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans yapan 50 öğrencinin en son çoklu platform teknolojileriyle tasarlanmış uygulamalar yaratarak birbirleriyle yarıştığı yarışmada, mühendislik ekibi MetaClass uygulamasını sundu Grubun Metaverse Laboratuvarı ile birlikte tasarlanıp geliştirildi ve üç ödülden ikisini kazandı: ‘Genç Jüri Ödülü’ ve ‘Teknik Jüri Ödülü’.

Unity ve digital twin teknolojileriyle oluşturulan ve izleyiciler tarafından kullanılabilen MetaClass uygulaması, üç bölgeye ayrılmış tamamen sanal bir ortak çalışma ortamıdır: öğretim faaliyetlerini yürütmek için bir sınıf; langırt ve pinpon masası bulunan bir rekreasyon alanı; örneğin bir yangın durumunda benimsenmesi gereken doğru davranış üzerine eğitim dersleri simüle etmek için bir staj.

Metaverse Lab of Engineering’in yöneticisi Gianluca Polegri şunları söylüyor: “Biz Son aylarda desteklediğimiz Salerno Üniversitesi’nden dört öğrencinin elde ettiği başarıdan büyük gurur duyuyoruz. onlara yalnızca Uygulamayı oluşturmak için gerekli teknolojik becerileri değil, aynı zamanda dijitalin hayatımızın birçok alanında devrim yaratan yeni iletişim ve eğitim biçimlerinin yaratılmasına izin verdiği bilincini iletmek. Bu iş birliği, Engineering’in genç yeteneklere dijital dönüşüm dünyasına kahraman olarak girmeleri için gerekli eğitimi vermek amacıyla üniversitelerle önemli sinerjiler yaratma taahhüdünü bir kez daha teyit ediyor.” yeni sanal ve sürükleyici teknolojilerin sunduğu fırsatlar: Umbria şehrinin sanatsal güzellikleri arasında otantik bir sanal yolculuğa çıkmanıza olanak tanıyan Metaverse’teki Orvieto’dan, Smat ile işbirliği içinde oluşturulan tamamen sürükleyici bir deneyim olan Smat sanal deneyimine, Metaverse’de Torino merkezli şirket tarafından yönetilen entegre su döngüsünü canlandırın.