Yayıncılık: Paolo Berlusconi, ‘Angeluccis ile bir gazetenin satışına ilişkin konsolide anlaşma’

Hasan

Member
“Gazetenin satışı için Angeluccis ile konsolide bir anlaşma var”. Bu, Paolo Berlusconi tarafından Adnkronos’a doğrulandı ve böylelikle gazeteyi Angelucci ailesinin, özel klinik sektöründeki girişimcilerin, ‘Libero’ ve ‘Il Tempo’nun eski yayıncılarının eline verecek olan anlaşmanın kapatıldığını doğruladı. Berlusconi, “Messrs. Angelucci ile mutlak bir anlaşma içinde önemli bir hissedarlıkta kalmakta çıkarımız var”, diye ekliyor Berlusconi, böylece ailesinin gazetede azınlık hissesini elinde tutacağını doğruluyor.

Paolo Berlusconi daha sonra anlaşmanın sona ermesine yol açan koşulları şöyle açıklıyor: “Benim açımdan duygusal bir bağ var ve bu nedenle, her şeyden önce buna duyduğu sevgi nedeniyle kardeşim Silvio’nun bir isteğini yerine getirmeye karar verdim. Kurtardığı ve daha sonra azınlık hissesiyle katılmam için zamanla bana devrettiği yaratık”. Bu nedenle Berlusconi, başlangıçta %100 transfer fikrinin olduğu ve daha sonra bunun değiştirildiğine dair basında çıkan söylentileri de doğruluyor: totaliter de olabilecek bir satın almaya kendimizi adamıştık”, diye açıklıyor.

Girişimci ayrıca bir konunun altını çizmek istiyor: “Birçok gazetede okuduğum gibi, ailede satışa yaklaşımla ilgili yanlış anlaşılmalar olabileceği doğru değil. İç meselelerle ilgili biraz dedikodu gördüm. krizler, taraflar, yapıp yapmamak… Bunların hiçbiri doğru değil.” Ve açıklıyor: “Bunlar beni ilgilendirmez, çünkü çoğunluk benim malıdır ve bu nedenle karar veren benim”. Ama “Ağabeyimle aram çok yoğun olduğu için onun isteklerine karşı her zaman çok hassasımdır” yorumunu yapıyor.