Örneğin, olağan genel kurul toplantısı 31.12.23 tarihli mali tabloları onaylar ve Yönetim Kurulunu atar.

Hasan

Member
Uluslararası ticari fuar etkinliklerinin organizasyonunda İtalya'nın önde gelen şirketlerinden olan ve Borsa Italiana Spa tarafından organize edilen ve yönetilen düzenlenmiş bir piyasa olan Euronext Milan'da işlem gören Italian Exhibition Group Spa, bugün olağan ve olağanüstü hissedarlar toplantısının katılımla gerçekleştirildiğini duyurdu. Üyelerin münhasıran belirlenen temsilci aracılığıyla “Genel Kurul, şirketin Yönetim Kurulu tarafından onaylanıp sunulan 31 Aralık 2023 tarihli ve 14.160.861 Euro faaliyet karı ile kapatılan mali tablolarını oybirliğiyle kabul etti ve 2023 mali yılı sonucunun aşağıdaki şekilde dağıtılmasına karar verdi: her biri için: Kayıt tarihinde ödemeye hak kazanan adi hisse senedine, halihazırda dolaşımda olan adi hisseler esas alınarak toplam 4.156 euro tutarında brüt 0,14 euro temettü dağıtılacak ve herhangi bir değişiklik olması durumunda uyarıda bulunulacaktır. Dağıtım sırasında portföyde bulunan hazine hissesi sayısı yukarıda belirtilen birim temettü tutarı üzerinde bir etkiye sahip olmayacaktır; Ieg'den bir notta, 'Gerçekleşmemiş sermaye kazançları için kullanılamayan rezerv'e 118.633 avro; şu anda 9.771.424 avro olarak hesaplanan kalan tutar, önceki işletme zararlarını karşılamak için' yazıyor.

Toplantıda, temettünün 22 Mayıs 2024 tarihinden itibaren ödeneceği kararlaştırılırken, Grup'un 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla konsolide mali tabloları ve 254/2016 sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca hazırlanan konsolide mali olmayan beyanı da incelendi. “2023 mali yılına ilişkin konsolide sonuçlar, 212,4 milyon Euro (yıllık bazda +%32,4) gelir, 49,5 milyon Euro Düzeltilmiş FAVÖK, %23,3 Düzeltilmiş FAVÖK marjı ve yüzde etkisi ile 13,3 milyon Euro net sonuç gösteriyor gelirlerde %6,3; net mali durum 71,9 milyon euro için negatiftir” notunu bildirdi.

Mevcut yasal ve düzenleyici hükümlere uygun olarak hazırlanan Ücret Politikası ve ödenen ücretlere ilişkin Raporu inceleyen Meclis, Ücret Politikası Raporunun ilk bölümünü Meclis'te mevcut oyların %99,386'sı ve Genel Kurul'da bulunan oyların yüzde 99,386'sı ile onayladı. Ücretlendirme Politikası ve ödenen ücrete ilişkin Raporun ikinci bölümünde ödenen ücretler oybirliğiyle kabul edildi.

Sunulan iki listeye dayanarak genel kurul, 31 Aralık 2026 tarihli finansal tabloların onaylanmasıyla sona erecek olan yeni Yönetim Kurulu'nu 1 nolu listeden 1 üye seçilerek atadı. 1, n.'yi elinde bulunduran Amber Capital Italia Sgr Spa. tarafından ortaklaşa sunulmuştur. Sermayenin %2,21'ine eşit 683.386 adi hisse senedi ve sermayenin %6,50'sine eşit 2.006.754 adi hisse senedine sahip olan Amber Capital Uk Llp ve 9 üyeden oluşan Amber Capital Uk Llp. 2, Rimini Congressi Srl tarafından sunulmuştur; n. Toplam 10 Yönetim Kurulu Üyesi için, Genel Kurul'da kullanılabilecek oy haklarının %56,27'sini temsil eden, sermayenin %50,01'ine eşit 15.434.995 adet adi hisse senedi, ilgili tazminatı belirler.

Yeni Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu: Alessandra Bianchi (Mecliste temsil edilenlerin %5,949'unun oyuyla 1 no'lu listeden alınmıştır); Maurizio Renzo Ermeti, Corrado Arturo Peraboni, Moreno Maresi, Emmanuele Forlani, Valentina Ridolfi, Alessandro Marchetti, Gian Luca Brasini, Anna Cicchetti, Laura Vici (Mecliste temsil edilenlerin %94,051'inin oyuyla 2 numaralı listeden alınmıştır).

Hissedarlar Toplantısı, Yasal Denetçiler Kurulu'nu maddede öngörülen yapıya geri getirebilmek amacıyla Luisa Renna'nın daimi denetçi olarak ve Sabrina Gigli'nin yedek denetçi olarak atanmasına oybirliğiyle karar verdi. Şirket tüzüğü Madde 22.1'e göre, halihazırda görevde olan diğer denetçilerin süresi dolana ve dolayısıyla 31 Aralık 2025 tarihinde sona eren mali yıla ait mali tabloların onaylanması için çağrılan Hissedarlar Toplantısı tarihine kadar görevde kalacaktır. Hissedarlar Toplantısı, Luisa Renna'nın Yasal Denetçiler Kurulu başkanlığı görevine atanmasına karar verdi.

“Genel Kurul – notun devamı – Yönetim Kurulu'na, 28 Nisan 2023 tarihli Olağan Genel Kurul'da icra edilmeyen kısım için alınan önceki yetkinin iptaline tabi olarak, hazine hisselerini satın alma ve elden çıkarma konusunda oybirliğiyle yetki verdi. Medeni Kanun'un 2357 ve devamı maddeleri ile Konsolide Maliye Kanunu'nun 132. maddesine göre, Şirket'in nominal değeri olmayan adi hisseleri de dahil olmak üzere çeşitli dilimler halinde, azami sayı dikkate alınarak. Medeni Kanun'un 2357'nci maddesinin 3'üncü fıkrası hükümlerine uygun olarak Şirket ve bağlı ortaklıkları tarafından zaman zaman portföyde bulundurulan Şirket'in adi hisse senetlerinin toplamı Şirket sermayesinin %10'unu aşmamaktadır. ve dolayısıyla şirketin sahip olduğu adi hisseler dikkate alınarak, yetki süresi hissedarların teklifi onaylayan karar tarihinden itibaren 18 ay olarak belirlenmiştir.”

“Satın almaların, (AB) 596/2014 sayılı Yönetmelik ve (AB) 2016/1052 sayılı Yetkilendirilmiş Yönetmelik'te belirtilen kuralların yanı sıra geçici olarak kabul edilen piyasa uygulamaları da dahil olmak üzere yasal ve düzenleyici gerekliliklere uygun olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini açıklıyor. Her halükarda, alımlar şu şekilde yapılmalıdır: hisse başına, her bir işlemden önceki borsa seansında hisse senedi tarafından kaydedilen referans fiyatla karşılaştırıldığında %15'ten fazla azalış veya artış göstermeyecek bir fiyatla; son bağımsız işlemin fiyatı ile satın almanın yapıldığı işlem yerinde mevcut en yüksek güncel bağımsız satın alma teklifinin fiyatı arasındaki en yüksek fiyattan yüksek olmayan bir fiyatla”.

“Hisse satın alma işlemlerinin, koşulların mevcut olması durumunda muafiyetten yararlanmak için Komisyon'un 2016/1052 sayılı Yetki Devri Yönetmeliğinin (AB) 3. maddesinde belirtilen koşullara uygun olarak gerçekleştirilebileceğini açıklıyor İçeriden alınan bilgilerin kötüye kullanılması ve piyasa manipülasyonu ile ilgili olarak piyasanın kötüye kullanılmasına ilişkin (AB) 596/2014 sayılı Tüzüğün 5. maddesinin 1. paragrafında belirtildiği üzere, Hissedarlar Toplantısı, satın almaların aşağıdaki mevzuata uygun olarak gerçekleştirilmesine izin verdi: Konsolide Maliye Kanununun 132. maddesinde öngörülen hissedarlara eşit muamele ilkesi, Consob Yönetmeliğinin (bağlı ortaklıklar için de) 144-mükerrer maddesinde belirtilen yöntemlerden herhangi birine göre belirlenecektir. Zaman zaman Kurulun takdirine bağlı olarak”.

19 Mart 2024 itibarıyla şirketin elinde n. Oy hakkına sahip sermayenin %1,03'üne eşit 319.000 adet kendi hissesi. İtalya Sergi Grubu Hissedarlar Toplantısı olağanüstü oturumda Ana Sözleşme'nin 10. maddesinin (Toplantıya Çağrı) ve Esas Sözleşme'nin 11. maddesinin (Toplantılara katılım) değiştirilmesini onaylamadı. Pay sahiplerinin olumlu oy yüzdesi, Toplantıda mevcut oyların %4,272'sini temsil ederken; Karşı oylar %5,949 olurken, Mecliste temsil edilenlerin %89,779'u çekimser kaldı.

Şirketin yeni Yönetim Kurulu, İtalyan Sergi Grubu Hissedarlar Toplantısı'nın ardından ilk kez bir araya gelerek, Maurizio Renzo Ermeti'yi icra başkanı, Corrado Arturo Peraboni'yi genel müdür ve İcra Kurulu Başkanı olarak atadı. Gian Luca Brasini yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca, ilgili tarafların beyanlarına dayanarak ve uygun kontrollerin ardından Yönetim Kurulu, direktörler Moreno Maresi, Valentina Ridolfi, Alessandro Marchetti, Anna için yasa ve tüzük tarafından belirlenen bağımsızlık koşullarının varlığını değerlendirdi. Cicchetti, Laura Vici ve Alessandra Bianchi.

Ayrıca Yönetim Kurulu aşağıdaki dahili komiteleri kurmuştur: Bağımsız yöneticiler Alessandra Bianchi, Moreno Maresi, Anna Cicchetti ve Valentina Ridolfi'den oluşan Kontrol ve Risk Komitesi (İlişkili Taraflar Komitesi'nin görevleri de verilmiştir); Ücretlendirme ve Atama Komitesi, (aynı zamanda Sürdürülebilirlik Komitesi'nin görevleri de atanan) direktörlerden oluşur: Valentina Ridolfi, Laura Vici, Alessandro Marchetti, Emmanuele Forlani. Yönetim Kurulu ayrıca Fabio Pranzetti, Monia Astolfi ve Lucia Cicognani'den oluşan Denetleme Organını, Model 231'in şirket içinde doğru uygulanmasını, etkinliğini ve uyulmasını denetlemek ve güncellenmesini sağlamak üzere atadı. Fabio Pranzetti Denetleme Kurulunun başkanlığına atandı.